Technology

Od ostatniego czwartku rozwijają się ogólnopolskie protesty kobiet odnoszące się do zmian prawnych w kwestii aborcji

26.10.2020, 09:10 0 komentarzy
Od ostatniego czwartku rozwijają się ogólnopolskie protesty kobiet odnoszące się do zmian prawnych w kwestii aborcji

W aż osiemdziesięciu miejscowościach w Polsce oraz w dwudziestu w innych krajach, protestować wyszły dorosłe kobiety, a również i mężczyźni razem z młodszymi osobami, chcąc zademonstrować niezadowolenie w stosunku do orzeczenia TK w kwestii legalnej aborcji. W czwartkowy poranek 22 października, decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w momencie zagrożonego embrionu jest niezgadzające się z polską Konstytucją. Od tamtego momentu bez przerwy są protesty, mające pokazać niezadowolenie w poruszonej sferze. Strajkującym towarzyszą slogany: "Piekło Kobiet" i "To jest wojna". Popularne są też różne teksty, jak przykładowo "Wyp*******ć", ale też "***** ***", gdzie za gwiazdkami się skrywa slogan, w lekceważącym tonie proponujący wynosić się partii rządzącej. Młode osoby, jak i starsi obywatele wyruszyli na ulice miast, żeby okazać jedność z Paniami, którym zostały ograniczone prawa do wyboru dzięki rządowej decyzji. Dziesiątki tysięcy tysięcy obywateli w polskich miastach a także tysiące poza krajem chce zasygnalizować, iż podobne prawo nie może być wdrożone i zaprezentować niechęć do polityki aktualnie panującego rządu.

Strajk się bez ustanku rozwija

Na początku na strajk przybyło mnóstwo osób, przeważnie pełnych oburzenia Pań. W większych miejscowościach, demonstrujących były setki, a nawet tysiące, jednakże nawet i w niewielkich miejscowościach ludzie wyrażali opór, pojawiając się pod urzędami miejskimi oraz kierując się na "spacery". Podczas demonstracji skandowanych jest sporo haseł, wyśpiewywane są piosenki, natomiast na afiszach można było odnaleźć różnego rodzaju napisy i malunki, jak chociażby "No women, no kraj" albo "Moje ciało, mój wybór". Ale faktycznym atrybutem, który występuje permanentnie, jest czerwona błyskawica. Całe mnóstwo internetowych osobistości oraz celebrytów albo przyłącza się do strajków, wkraczając na ulice swoich miast, albo rozpowszechnia informacje w mediach społecznościowych, prezentując swoje wsparcie dla protestu. Natomiast partia, która obecnie rządzi jak również przedstawiciele Kościoła Katolickiego wnioskują, iż Strajk Kobiet to napór, którego celem jest to aby zniszczyć Polskę i apelują o przerwanie demonstracji.

Na terenie całej Polski ponad 400 000 osób ukazało się na ulicach miast w ponad 400 demonstracjach, jednak najwięcej osób manifestujących można było znaleźć w stolicy Polski. Demonstracje na bardzo szeroką skalę ogarnęły również Szczecin, Poznań, Kraków jak i multum miast wojewódzkich. Sprzeciwy mają też swój udział w Londynie, Niemczech, Norwegii, Australii oraz we Włoszech. Na ulicach miasteczek i miast niemalże każdego dnia można zobaczyć protesty, walczące o prawa kobiet w naszym kraju. Największa do tej pory manifestacja ma odbyć się w piątek 30 października.

Zostaw komentarz

Ostatnio opublikowane