Hurtownia Kawy ETIN 2021

21.06.2021, 14:01 0 komentarzy
Hurtownia Kawy ETIN 2021

Hurtownia kawy

Zapach dopiero co zaparzonej kawy to woń dosyć charakterystyczna oraz wywołująca pozytywne skojarzenia. To właśnie ten zapach jest kojarzony z kawiarniami, które odwiedzamy aby napić się kaw najwyższej jakości. A gdzie kupić smaczną kawę, która ma najwięcej aromatu a także posiada najwyższą jakość?

Czy warto sprawdzić ofertę hurtowni kaw?

Hurtowania Kawy Etin Group Sp. z o.o.

Napoje takie jak kawa nie powinny być kupowane w przypadkowym miejscu. Lepiej jest znaleźć specjalistyczną hurtownię, która posiada szeroką ofertę ziaren, ponieważ na rynku jest zadziwiająco wiele gatunków kawy. W końcu napary z kawy pijemy nie tylko dla efektu pobudzenia, ale także i dla jej charakterystycznego posmaku. Rzecz jasna preferencje co do gatunku uzależnione są od indywidualnych upodobań co do smaku. Za jedną z najpopularniejszych gatunków jest z pewnością Arabika głównie dzięki subtelnemu smakowi, który został doceniony przez kawoszy na całym świecie. Dlatego tej kawy może znaleźć najwięcej właściwie w każdej hurtowni, dlatego że każda kawiarnia powinna zaopatrzyć się w ten typ kawy. Jest jeszcze Robusta, która ma mocniejszy smak i posiada pobudzające działanie. Dlatego kupno mieszanki z tych dwóch kaw jest opłacalne, ponieważ kombinacja łagodności Arabiki oraz intensywniejszej Robusty to mieszanka rekomendowana przez baristów.

Zakup kaw w hurtowniach jest zdecydowanie bardziej opłacalne dla kawiarni i większych firm, gdyż ceny są o wiele korzystniejsze. Czy nie wygodniej jest sprawdzić ofertę hurtowni z kawami i zrobić zamówienie, niż przetrząsać różne sklepy w poszukiwaniu wybranych produktów? Dodatkowo, zakup pojemniejszych opakowań jest zdecydowanie bardziej opłacalny, a te z kolei są dostępne raczej tylko i wyłącznie w hurtowniach.

Kawa mielona czy lepiej ta w ziarnach, którą z nich wybrać?

Kawowi koneserzy prowadzą spór o to, która kawa jest lepsza, ta uprzednio zmielona, czy też ta w ziarnach. To zagadnienie nie należy do jednoznacznie rozstrzygniętych, ponieważ ta kwestia zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji. Jednym z głównych czynników jest posiadany sprzęt oraz tego w jaki sposób najczęściej taka kawa jest przygotowywana. Jeżeli preferujesz szybkie rozwiązania w postaci wsypania mieszanki do kubka i zalania jej wodą, to raczej oczywiste, że wygodniejsza będzie kawa mielona, natomiast jeśli posiadasz dostęp do ekspresu do kawy i cenisz sobie jej intensywniejszy smak, kawa ziarnista będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Należy gruntownie przemyśleć, który z wariantów kawy może być dobrą opcją nie tylko dla Ciebie, ale w równym stopniu i dla Twoich klientów, dlatego odpowiednio wyposażona kawiarnia, restauracja a nawet biuro powinno mieć oba rodzaje kawy.

Picie kawy przynosi wiele korzyści

hurtownia kawy ziarnistej cennik www etin pl

Mnóstwo osób nie może sobie wyobrazić dnia bez kubka dobrej kawy, która pomoże w postawieniu ich na nogi. Nie ma w tym nic dziwnego, przecież taki napój ma pobudzającą kofeinę, doskonale znanej z tego, że stymuluje organizm człowieka. Na dodatek kawa podkręca metabolizm intensyfikując proces spalania tkanki tłuszczowej, dlatego jest rekomendowana wszystkim osobom, które chciałyby zrzucić nadmierne kilogramy. Co więcej, kawa dobrej jakości może być sposobem na zapobieganie nowotworom oraz przeciwdziałaniu chorobom serca, ale opinie na ten temat nie są jednoznaczne. Jedne z nowszych nowinek ze świata medycznego doonoszą także, że kawa może nawet zapobiegać depresji oraz stymuluje mózg, przez co poprawia się inteligencja. I ostatnim, ale jakże ważnym powodem, dla którego warto jest czasami wypić kubek kawy, jest oczywiście jej unikalny smak i aromat. W przypadku jeśli chciałbyś zakupić większe zapasy kawy najwyższej jakości, warto odwiedzić dobrą hurtownię, która będzie miała zapasy różnych mieszanek dobrego gatunku.