Technology

Mundial w piłce nożnej - najważniejsze widowisko

14.11.2022, 10:09 0 komentarzy
Mundial w piłce nożnej - najważniejsze widowisko

Potyczki piłkarskie w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, a większa grupa mężczyzn z fascynacją odlicza nadchodzące dni. W sieci internetowej występuje bardzo dużo głosów apropo tego, która gromada zawodników wygra piłkarskie rozgrywki, a która posiada słabe szanse. Nie braknie także krytyki wobec różnorodnych gwiazd piłki nożnej. Czy te szczególne wydarzenie zagwarantuje nam doniosłe przeżycia?

Osobliwość mistrzostw świata

Pomimo dużej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które już się odbyły, aktualne mistrzostwa świata będą obłędnie unikalne. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, pojedynki między drużynami miejsce będą miały na przestrzeni Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się szczególna, bo turniej wydarzy się w okresie jesieni. Jest to zarazem ostatni mundial, gdzie aktywny udział będą brać wyłącznie 32 drużyny, gdyż na następnym takim turnieju, liczba drużyn powiększona zostanie do 48 reprezentacji zakwalifikowanych.

Nieprzychylne spostrzeżenia publiki piłkarskiej

Nadchodzące mistrzostwa świata są w większym stopniu dyskusyjne od swych poprzedników. Występują komentarze, że wybór terytorium, w którym zawody mają mieć miejsce, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskim towarzystwie da się zauważyć duże zdenerwowanie. Wokół wydarzenia cały czas włóczyło się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, że w okresie budowy obiektów sportowych i reszty zaplecza, zmarła duża liczba ludzi, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie ostudziło olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego epokowego wydarzenia dla gospodarza, którym jest Katar.

Która reprezentacja wzniesie puchar?

Mimo sporej niechęci aniżeli podziwu wobec gospodarza wydarzenia, i tak miliony ludzi biorą udział w procesie, typując różne zespoły do podniesienia trofeum. Głównymi faworytami do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz