Technology

Piłkarska reprezentacja Polski zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów po tym jak pokonała zespół narodowy Walii!

17.10.2022, 11:35 0 komentarzy
Piłkarska reprezentacja Polski zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów po tym jak pokonała zespół narodowy Walii!

tegoroczne rozgrywki National League musiały zostać zagrane w nieco przyspieszonym tempie, z uwagi na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Katarze i to nie podlega wątpliwości. W meczu finałowym baraży polska narodowa kadra trenowana przez Czesława Michniewicza zwyciężyła narodową kadrę Szwecji i także zagra na turnieju. Zanim jednak to nastąpi polscy gracze mieli do wykonania jeszcze jedno bardzo istotne zadanie. Pierwszorzędnym celem na rozgrywaną w 2022 roku edycję National League po raz kolejny było utrzymanie miejsca w grupie A. Szczególnie tutaj się rozchodzi o prestiż, a także możliwość grania meczów z najsilniejszym oponentami. Polska reprezentacja podczas spotkań z najlepszymi drużynami futbolu światowego może nabierać doświadczenia i co najważniejsze dowiedzieć się, w jakim aktualnie jest miejscu. Tegoroczne wyzwanie to nie było najprostsze, gdyż polska kadra narodowa była zmuszona mierzyć się z takimi ekipami jak narodowy zespół Holandii, reprezentacja Walii oraz reprezentacja narodowa Belgii. Walka o punkty była niezwykle ciężka, ponieważ każda z tych ekip to bardzo duże wyzwanie.

Kibice piłkarscy w naszym kraju byli niezadowoleni w chwili, gdy belgijska reprezentacja narodowa wygrała z naszą kadrą rezultatem sześć do jednego. Bez najmniejszych wątpliwości był to kubeł zimnej wody dla polskich graczy, jak i sztabu trenerskiego. Gigantycznym sukcesem był oczywiście awans na mistrzostwa świata, jednak drużyna wyposażona w taką liczbę zdolnych piłkarzy nie może sobie pozwolić na porażkę tego typu. Polskiej kadrze w kolejnych pojedynkach powodziło się już jednak zdecydowanie lepiej, czego najlepszym przykładem jest remis z narodową kadrą Holandii, oraz wygrana z reprezentacją Walii na Stadionie Narodowym. Nadszedł czas ostatniej serii spotkań w grupowych rozgrywkach, gdzie oponentem kadry narodowej Polski była Walia. Piłkarze Walii musieli zwyciężyć w tym pojedynku, by myśleć o utrzymaniu się w dywizji A National League. Naszym reprezentantom wystarczał do utrzymania wyłącznie remis. Był to równy i trudny pojedynek, lecz z nieznacznym wskazaniem na kadrę narodową Polski. Nasi zawodnicy przeważali w czasie całego meczu i potwierdzili w trakcie drugiej części, gdy po świetnym dograniu Lewandowskiego, do siatki trafił Świderski. Ostatecznie reprezentacja piłkarska Polski wygrała rezultatem 1 do 0 i w ten sposób została w grupie A National League. Aktualnie fani futbolu z naszego kraju mogą spokojnie czekać na pierwsze pojedynki rozgrywek grupowych zespołu polskiego na mundialu w Katarze.

Zostaw komentarz